نرخ خرما ربی

نرخ خرما ربی درجه یک ایرانشهر

نرخ خرما ربی درجه یک ایرانشهر به عواملی مانند کیفیت، نوع منطقه و میزان تناژ مورد نیاز و همچنین پیش خرید خرما بستگی دارد و شهرت این خرما جهانی است.

درصد بالایی از خرمای ایران در سیستان و بلوچستان تولید می شود و بیشترین نخلستان ها به خرما ربی و مصافتی اختصاص یافته اند.

خرما ربی ایرانشهر، خشک و گوشتی است و حالت شکلاتی دارد و مانند خرما مضافتی بیشترین سطح زیر کشت را در بر می گیرد.

 

نرخ خرما ربی

خرمای ربی ایرانشهرخرما ربی ایرانشهر همان گونه که می دانید مختص سیستان و بلوچستان است و شهرت جهانی دارد و خرما ربی سیستان و بلوچستان ثبت جهانی شده است.

برای خروج خرمای صادراتی ربی فرآیندهای گمرکی مخصوص انجام می شود که همین امر بر کیفیت و نوع بسته بندی خرما می افزاید.

ویژگی ها و نرخ خرما ربی

خرما مضافتی نرم است و بلافاصله بعد از این که برداشت می شود باید به سردخانه منتقل شود در صورتی که خرما ربی این گونه نیست و نیاز به سردخانه ندارد و حتی تا یک سال هم در دما و شرایط مطلوب قابل نگهداری است و همین امر از ویژگی های منحصر به فرد خرما ربی است که در قیمت آن هم تاثیرگذار است. خرما ربی ایرانشهر و خرما ربی سراوان بسیار مشهور هستند.

خرما خشک ربی درجه یک

از نظر شکل ظاهری خرما ربی هر چه بلندتر و کشیده تر باشد کیفیت بهتری دارد و بر نرخ و قیمت آن بیشتر است.

جنس خرما ربی نیمه خشک است و عامل دیگر این که خرما ربی در مرحله تازه خوری و نیمه خشک هم برداشت می شود و این یکی از دلایلی است که می توان آن را بیرون از سردخانه هم نگهداری کرد. حتی بعضی از کارخانجات این خرما را با دستگاه شستشو می دهند و بعد از این که گرد و غبار آن پاک شد، آن را خشک کرده و با در نظر گرفتن بازار و متناسب با بازار هدف خود روغن زده و بسته بندی شده در اختیار خریدار قرار می دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *