خرما زاهدی درجه یک

خرما زاهدی درجه یک بوشهر

خرما زاهدی درجه یک یا خرمای خشک قصب یکی دیگر از انواع خرمای ایران است که در این میان خرمای زاهدی بوشهر دارای ویژگی های و خصوصیاتی است که آن را بسیار منحصر به فرد کرده است.
به جهت این که خرما زاهدی درجه یک در دسته بندی خرماهای خشک قرار می گیرد، برای صادرات و مصرف در بازار داخل هم بسیار محبوب است. اگر بخواهیم به بهترین انواع خرما زاهدی که در کشور کشت و تولید می شود اشاره کنیم می توانیم از خرمای جنوب فارس، بوشهر، سیستان و بلوچستان، نام ببریم اما بهتر است بگوییم که بهترین نخلستان های خرما زاهدی در جهرم، پشتکوه و طلحه، قیر و کازرون و فراشبند و خشت موجود هستند.

خرما زاهدی درجه یک

خرما قصب درجه یک

خرما زاهدی درجه یک بوشهر

در شهریور ماه بهترین زمان برای خرید و فروش خرما خشک قصب است و در این زمان است که بسیاری از تولید کننده ها و شرکت ها و بازرگانی های بزرگ اقدام به پیش خرید خرما خشک زاهدی بوشهر می کنند و سبدها و یا کارتن های خود را برای کشاورزان در نخلستان ها ارسال می کنند.

گاهی هم خرید خرما خشک پس از سورت باغی انجام می شود که قیمت بالاتری خواهد داشت. ارزش غذایی خرما قصب بسیار بالاست و جایگزین بسیار مناسبی برای قند و شکر است. خرما زاهدی درجه یک هم بسیار خوش طعم است و هم موجب جذب آنتی اکسیدان می شود و به نوعی ضد سرطان است. دیگر انواع خرما مانند مضافتی، خرمای استعمران توانسته اند بازار خوبی برای خرمای ایران تولید کنند.

قیمت فروش خرمای زاهدی

در بالا اشاره کردیم که قیمت فروش خرما زاهدی در هر نوع سفارش خرید و در هر مرحله ممکن است متفاوت باشد و قیمت خرما بر اساس هزینه ها و کیفیت خرما تعیین می شود.

طبیعی خواهد بود که اگر کیفیت خرما قصب بیشتر باشد قیمت گران تری هم خواهد داشت. خرما زاهدی درجه یک هر چه گوشتی تر و خیلی خشک نباشد و یا این که رنگ طلایی خوش رنگی داشته باشد گران تر است. اطلاعات مندرج در سایت می تواند راهنمای شما برای خرید موفق تر باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *