خرما زاهدی جهرم با انواع بسته بندی

خرما زاهدی جهرم بافت نرم و آجیلی دارد و نسبت به دیگر خرماها شیرینی کمتری دارد و به جهت این که شیرینی اش معتدل تر است در بازار داخلی و خارجی با انواع بسته بندی عرضه می شود و بسیار پرطرفدار است.

 

خرمای زاهدی جهرم به دلیل این که به سادگی ذخیره و حمل می شود در بین تجار هم مورد توجه فراوان است و در کارتن های ۵ و ۱۰ کیلویی و حتی با وزن کمتر در بسته کوچک و زیپی بسته بندی می شود.
خرمای خشک زاهذی چس از این که ضایعات، کرم خورده و بلبل خورده آن از نوع مرغوب جدا می شود متناسب با سفارش خریدار پولیش و براق می شود و در بسته بندی های مختلف عرضه می گردد.

قیمت خرما زاهدی جهرم

ذکر یک نکته در این مطلب بسیار مهم است و آن شرایط نگهداری خرما زاهدی است که بر کیفیت و قیمت آن تاثیر می گذارد. عده ای خرما را در سردخانه و عده ای در انبار نگهداری می کنند که این امر در هنگام خرید و فروش خرما خشک زاهدی بسیار مهم است و باید به آن دقت کافی شود.

خرما زاهدی یا همان خرما قصب هر چه یکدستی بیشتری داشته باشد و هر چه گوشتی تر و خیلی خشک نباشد، قیمت آن طبیعی است که بالاتر است و دیگر این که نوع منطقه خرما زاهدی و نوع بسته بندی خرمای قصب در قیمت آن موثر هستند. از ارقام بسیار خوب می توان به خرما زاهدی جهرم اشاره کرد.

 

رقابت در بازار صادرات خرما زاهدی

خرید خرما قصب ( زاهدی ) به صورت عمده و پیش خرید است و قطعا خرما با قیمت مناسب تری در صورت پیش خرید فروخته می شود.

صادرات انواع خرما مانند مضافتی ، خرمای شاهانی و یا خرما استعمران در ایران مرسوم است و البته یکی از ارقام پرصادرات همین خرمای زاهدی است که از جمله کشورهایی که خریدار خرما زاهدی ایران محسوب می شوند می توان به سنگاپور، انگلستان، اوکراین، کاناد و کویت و کشورهای دیگری در منطقه اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.