خرمای پیارم هرمزگان

خرمای پیارم هرمزگان جهت صادرات

خرمای پیارم هرمزگان از انواع خرمای درجه یک محسوب می شود و بسیار باکیفیت و بازارپسند است و خرید و فروش این خرما به جهت صادرات ارزش اقتصادی بالایی دارد.

خرمای پیارمی که در استان هرمزگان پرورش داده می شود، علاوه بر مصرف داخل کشور، بسته بندی شده و به کشور های خارجی، از جمله : اسپانیا ، ایتالیا ، امارات متحده عربی ، ارمنستان ، فرانسه ، روسیه ، استرالیا ، آسیای مرکزی و تاجیکستان صادر می شود.

استان هرمزگان با توجه به اینکه یکی از قطب های اصلی کشور در تولید خرما است، حدود دو هزار هکتار نخلستان خرمای پیارم دارد که تولید سالانه آن چیزی بالغ بر هشت هزار تن محصول خرما پیارم است.

 

خرمای پیارم هرمزگان

خرما پیارم استان هرمزگان

دلایل مصرف خرمای پیارم هرمزگان

خرمای پیارم هرمزگان خواص مختلف و مفیدی دارد ؛ برای مثال به عنوان منبعی غنی ویتامین های ب یک و ب دو ، پتاسیم ، منیزیم ، فسفات ، کلسیم و مواد معدنی و… به حساب می آید .

از جمله دلایلی که خرمای پیارم هرمزگان را به مرغوب ترین و پر طرفدار ترین نوع خرما در جهان تبدیل کرده است ، می توان به خشک بودن و قابلیت نگهداری طولانی آن اشاره کرد .

به علاوه خوب است بدانید هر صد گرم خرمای پیارم، پنج میلی گرم آهن را دارا می باشد، گوشت و پوست این خرما کاملا به یکدیگر چسبیده اند و این ویژگی افزون بر رنگ قهوه ای تیره و خوش رنگش ، ظاهری مطلوب و زیبا به پیارم بخشیده است.

 

خرمای پیارم هرمزگان

خرما صادراتی پیارم

صادرات خرما پیارم هرمزگان به کشورهای آسیایی

خرمای پیارم درجه یک هرمزگان مانند خرمای مضافتی و یا خرمای استعمران از ارقام خرماهای بسیار پر مصرف است که در تمام جهان و بخصوص در کشورهای آسیایی و اروپایی شناخته شده هستند.

کشورهای زیادی هستند که ثبت سفارشات با تناژ بالا از خرمای پیارم ایران دارند.

صادرات خرمای پیارم ایران با گواهینامه ها و استانداردهای سازمان های بهداشت جهانی انجام می شود و به این ترتیب ملاحظات گمرکی هم در نظر گرفته می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *