خرمای پیارم بندرعباس

خرمای پیارم بندرعباس به صورت فله

خرمای پیارم بندرعباس علیرغم این که در ردیف خرماهای گران است اما همواره به صورت فله هم در بازار داخل و هم در خارج از کشور مشتریان خاص خود را دارد.

ماندگاری بالا و طعم دلپذیر و همچنین شکل ظاهری و شرایط نگهداری خرمای پیارم بندرعباس و شناخت دیگر کشورها از این خرما از ویژگی های خرما به شمار می آید. خرما پیارم مانند ارقام دیگر خرماهای ایران درجه بندی می شود و با انواع بسته بندی و یا فله برای بازارهای داخلی و صادرات آماده می شود.

 

خرمای پیارم بندرعباس

خرما پیارم درجه یک بندرعباس

خصوصیات خرمای پیارم بندرعباس

دذر استان هرمزگان کشت و برداشت خرما پیارم در وسعت زیاد انجام می شود و البته همان طور که می دانید در برخی استان های دیگر هم خرما پیارم کشت می شود اما به هر حال کیفیت خرمای بندرعباس بسیار بالاتر است و خرمای پیارم درجه یک را فقط می توان در این استان پیدا کرد.

معروف ترین و باکیفیت ترین این محصول با نام خرما پیارم حاجی آباد شناخته می شود. خرمای مضافتی، خرما شاهانی و خرما کلوته و….انواع متعددی از خرماهای صادراتی ایران هستند.

از بهترین انواع خرمای پیارم بندرعباس صادرانی، خرمای خشک پیارم درجه یک حاجی آباد است که رنگ آن قهوه ای پررنگ و مایل به تیره است و اصطلاحا به آن شکلاتی می گویند و کشیده است.

 

خرمای پیارم بندرعباس

خرما پیارم مرغوب و باکیفیت

قیمت خرمای مرغوب صادراتی

قیمت خرما پیارم تابع عرضه و تقاضا است و قیمت خرما پیارم صادراتی همواره متغیر بوده است. مواردی مانند کیفیت خرما پیارم تولید شده و میزان تولید محصول و همچنین شرایط اقتصادی و سیاسی کشور با دیگر کشورها هم از جمله عواملی است که بر قیمت خرما پیارم صادراتی مرغوب تاثیر گذار است. در سال ۱۳۹۶ خرمای مرغوب و درجه یک پیارم در اول فصل برداشت ۱۴۰۰۰ تومان ودر پایان فصل ۳۰۰۰۰ تومان خرید و فروش و در بازار خرما پیارم توزیع شده است.

می توان نتیجه گرفت که عوامل متعددی در تعیین قیمت خرمای ایران و صادرات آن به دیگر کشورها موثر است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *