خرمای ربی

خرمای ربی صادراتی ایرانشهر

خرمای ربی ویژگی های منحصر به فرد بسیاری دارد که این مسئله سبب شده است تا بسیاری از شرکت ها خرمای صادراتی بوشهر را به وسیله ی دستگاه های گوناگون شست و شو داده، گرد و غبار آن را پاک و جدا کرده و دوباره خشک کنند و بعد از آن روغن زده و بسته بندی کنند و بدیهی است که این مراحل با توجه به بازار هدف هماهنگ و صورت می پذیرد.

خرما ربی در استان سیستان و بلوچستان به عنوان محصولی منحصر به فرد کشت و تولید می شود و سالیانه مقدار زیادی در تناژ مختلف در سرتاسر ایران و حتی کشورهای خارجی توزیع و پخش می شود.

 

خرمای ربی ایرانشهر محصولی پرصادرات

بوشهر که به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز تولید خرمای ربی و خرمای مضافتی شناخته شده است هکتار های بسیاری از زمین های زراعی خود را به کشت خرما ربی اختصاص داده است. این نوع خرمای تولید شده در ایرانشهر به قدری با کیفیت و خوش طعم بوده است که علاوه بر فروش داخلی ، توجه بازار های بزرگ خارجی را نیز به خود جلب کرده است طوری که نه تنها امروزه، بلکه سال های بسیاری است که خرما ربی ایرانشهر و خرمای ربی سراوان یک محصول مهم و صادراتی محسوب شوند.

خرمای ربی حالتی کشیده دارد، رنگ آن قهوه ای متمایل به مشکی می باشد و هسته ی آن به نسبت سایر خرما ها کوچک بوده و در مرحله های تازه خوری و نیمه خشک مصرف می شود. همچنین خرما ربی به نسبت خرمای مضافتی از پوست نازک تر و روشن تر بر خوردار است و شیره ی زیاد و رطوبت کمی را دارا می باشد و از زود رس ترین خرما های ایران به شمار می رود.

 

خرمای ربی

بهترین خرما ربی سیستان

خرما ربی سیستان و بلوچستان

با نکات و مواردی که در فوق به آنها اشاره شد حتما توانسته اید تا حدودی با این محصول آشنایی پیدا کنید و با اطمینان بیشتری به سمت خرید خرمای ربی ایرانشهر خواهید رفت. کیفیت خرما ربی سیستان و بلوچستان مطلوب است و نرخ خرما ربی سرچاهی نسبت به ایرانشهر و سراوان بالاتر است. خرمای ایرانشهر علاوه بر این که ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارد با ایجاد شرایط مطلوب در بسته بندی مورد مصرف بسیاری دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *