بهترین خرما ربی

بهترین خرما ربی سیستان و بلوچستان

بهترین خرما ربی در سیستان و بلوچستان کشت و پرورش داده می شود و از ارقام بسیار خوب برای صادرات است و در ردیف خرماهای پر صادرات ایران به شمار می آید.

 

بهترین خرما ربی

بهترین خرما ربی

 

بهترین خرما ربی در استان سیستان و بلوچستان کشت می شود که تقریبا نزدیک به ۹۰ درصد نخلستان ها و کشت خرما به خرمای مضافتی و خرمای ربی اختصاص دارد.

خرمای ربی در ایران به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد و دارای کیفیت بسیار عالی و گوشتی و خشک است و مانند خرمای مضافتی بیشترین سطح زیر کشت را در ابن استان به خود اختصاص داده است.

 

بهترین خرما ربی

خرما خشک ربی درجه یک

بهترین خرما ربی خشک

خرما ربی خشک از نظر ظاهری کشیده تر و قهوه ای تیره است که رنگ و شکل ظاهری بر قیمت آن تاثیر بسزایی می گذارد. بهترین خرما ربی مسلم است که قیمت بالاتری دارد و به جهت ویژگی های خاص این خرما، نگهداری آن خارج از سردخانه هم میسر است و بعد از برداشت و گرفتن گرد و غبار و شستشوی خرما ربی می توان آن را خشک و روغن زده و سپس بسته بندی کرد و به بازار عرضه کرد.

 

بهترین خرما ربی

خرما ربی صادراتی

انواع خرما صادراتی ربی

خرما ربی صادراتی ایرانشهر، بسیار مشهور و در نه تنها در کشور بلکه در کشورهای اروپایی هم شناخته شده است. در آسیا و اروپا بهترین خرمای ربی ایران مورد استقبال چشمگیری قرار گرفته است. این خرما در جهان به خرما ربی پاکستان مشهور است، و این موضوع نشان دهنده ضعف مدیریت و نبود امکانات و بسته بندی های شکیل برای این محصول است.
تلاش کلیه فعالان در حوزه تولید و برداشت و صادرات خرمای ایران بر این است که امکانات و تجهیزات بسته بندی و معرفی این محصول در جهان به شکل بهتر و استاندارد، روز به روز افزایش یابد.

خواص خرما و ارزش غذایی آن در جهان شناخته شده است و ایران یکی از قطب های بسیار مهم در کشت و تولید و صادرات این محصول به شمار می آید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *