انواع خرما زاهدی درجه یک

انواع خرما زاهدی درجه یک ایران با بهترین کیفیت و بسته بندی های متنوع قابل تامین می باشد. خرما زاهدی یا همان خرما قصب از جمله خرماهای پر مصرف بازار داخل و صادرات می باشد. خرما قصب در بسیاری از استان های ایران کشت می شود.

از جمله بهترین خرما قصب می توان به خرما زاهدی پشتکوه و خرما قصب فراشبند و خرما زاهدی جهرم و خرما قصب قیروکازین  و اشاره کرد. خرما قصب با توجه به جنس آن در بسیاری از مناطق با عنوان خرما خشک یا خرما خشک زاهدی هم معرفی می شوند.

 

خرما زاهدی درجه یک

خرما زاهدی پشتکوه

 

خرما قصب پشتکوه با بهترین کیفیت و قیمت

منطقه پشت کوه با توجه به شرایط آب و هوایی که دارد بهترین خرما قصب و خرما کبکاب را تولید می کند. خرما زاهدی پشتکوه درشت و طلایی رنگ بوده و از این لحاظ از بهترین کیفیت و قیمت برخوردار می باشد و همین باعث شده قیمت خرما قصب پشتکوه نسبت به خرما زاهدی خوزستان کیفیت و قیمت بالاتری داشته باشد. بخش اعظم صادرات این محصول به کشور های حوزه خلیج فارس و کشورهای اروپایی و امریکا می باشد.

 

انواع خرما زاهدی درجه یک

انواع خرما زاهدی درجه یک

قیمت انواع خرما زاهدی

همانطور که میدانید خرما زاهدی در بیشتر استان های خرماخیز ایران کشت می شود اما کیفیت هر نوع از استان ها متفاوت است. از انجا که خرما قصب خوزستان رنگ آن قهوه ای مایل به سرخ است قیمت آن به مراتب پایین تر است و خرما قصب فراشبند و جهرم و پشتکوه درشت تر و طلایی تر هستند قیمت آن بالاتر و خرما زاهدی قیروکارزین به مراتب مقداری خشک تر یا اجیلی تر است به همین خاطر قیمت آن مناسب تر است. طبق بازار سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ خرما خشک زاهدی در اول فصل از کیلو ۲۰۰۰ الی ۳۵۰۰ تومان خریداری شده و بعد از آن متناسب با میزان عرضه و تقاضا قیمت آن تغییر میکند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *